10Kirándulást nyert a 7.b osztály csapata.

A Jókai Klub által szervezett „Széchenyi élete és munkássága” történelmi vetélkedőn csapatunk tagjai: Molnár Anna, Szép Emma, Juhász Gergő, Hosszú Zétény (a 7/b osztály tanulói) sikeresen szerepeltek. A vetélkedő győzteseinek jutalma egy kirándulás volt. Jártunk Ausztriában Lackenbachban, ahol egy természeti élménymúzeumot néztünk meg. A következő állomásunk Nagycenk volt, a Széchenyi-kastély. A mintegy 2000 négyzetméteres 15 termet betöltő kiállítás Széchenyi István családját, életútját, munkásságát, a magyar nemzet 19-20.századi történelmére nagy hatást kifejtő, sokrétű tevékenységét mutatja be műtárgyak százainak felsorakoztatásával. A kiránduláson újabb élményekkel, ismeretekkel gazdagodtunk, kellemes napot töltöttünk együtt a kerületi iskolák tanulóival és tanáraikkal. Köszönjük a szervezőknek! Képeket itt láthatnak.
Fedezzétek fel ti is, és látogassatok el Nagycenkre!
„Boldog jövendő nemzedék! A mienknél nagyobb és általánosabb tudástok türelmesebbé, szelídebbé, erényesebbé és következetesképp boldogabbá tesz benneteket, mint mi vagyunk-Fogadjátok szívesen szürke eleitek egyikének üdvözletét…”
Gróf Széchenyi István Naplója 1825.aug.11.