Szatmári András - világbajnok kardvívó 2017.

Budapesten született és apja példáját követve lett a Vasas SC kardvívója. Első edzője Gerevich György volt. A 2010. évi nyári ifjúsági olimpiai játékokon a 16 között esett ki. 2012-ben junior Európa-bajnok lett és az U23-as korosztályban is ő lett a kontinens legjobbja. A 2013-as junior világbajnokságon Porečban ezüstérmet szerzett.

2018 SzatmariAndras2013-as világbajnokságon a negyeddöntőben a későbbi ezüstérmes orosz Nyikolaj Kovaljev győzte le. A 2014-es világbajnokságon tagja volt a bronzérmes kardcsapatnak. A

2017-es lipcsei világbajnokságon kard egyéniben világbajnok lett, a döntőben a koreai Gu Bon Gilt legyőzve, Nébald György 1990-es sikerét követően Magyarország első egyéni világbajnok kardozójává válva. A Tajvanban rendezett Universiadén kard egyéniben újabb aranyérmet nyert.
Díjai, elismerései

• Az év magyar egyetemi sportolója (2017)
• Az év magyar vívója (2017)

Az aranyérmes Szatmári András
Forrás: MTI/EPA/Filip Singer

2017 telegdyadamTelegdy Ádám úszó

A 2016-os úszó-Európa-bajnokságon 200 méter háton nyolcadik lett a selejtezőben, de harmadik magyarként kiesett. 100 méter háton a szétúszásban kiesett és 18. lett. 200 méter gyorson a 28., 50 méter pillangón a 62. helyen végzett. A 4 × 200 méteres gyorsváltóval hetedik volt. 2016 júniusában olimpiai szintet úszott 200 méter háton.

A 2016-os riói olimpián 200 méter háton 19. helyen zárt. A 2017-es budapesti világbajnokságon 200 méteres hátúszásban a 9. helyen végzett, a 4 × 200 méteres gyorsváltó tagjaként 10. helyen zárt.

Szegedi Kata

Szegedi Kata a feltörekvő fiatal magyar tervezők egyik legismertebb személyisége. 2009-ben végzett a KREA-n, de már előtte kitűnt tehetségével. 2009-ben megnyerte az Év divattervezője címet. Kata szemei előtt a nagyvárosi, magabiztos, független, egyediségére büszke nő áll, amikor innovatív, modern ruháit tervezi, a nő, aki a mindennapjaiban is az eredetiség kifejezésére törekszik. A kontrasztok iránti szerelme átjárja munkáját, sokat kísérletezik a vonalakkal, formákkal, anyagokkal és színekkel. Ez a játékos attitűd a 21. századi nőies “power-woman” személyiségét adja vissza.
Látogatásának képeiből néhányat itt megtekinthetnek.

2017 11 16 SzK1

2017 11 16 SzK2

Gyimes Zsófia

Gyimes Zsófia a KRA NB1-es női röplabda csapatának volt játékosa.
A korosztályos röplabda Budapest Válogatott és a Magyar Ifjúsági Válogatott volt tagja.
2014-ben elnyerte a Magyar Röplabda Szövetség által az év Legjobb Junior Játékosa címet. 2012-ben és 2014-ben Olaszországban, a Bear Wool Volley játékokon megszerezte az MVP, azaz a  torna Legjobb Röplabda Játékosa címet.
Jelenleg a K-State University (USA) ösztöndíjas hallgatója.

gyimes zsofi 1

gyimes zsofi 2

Gárdonyi Csilla - Európa-bajnoki ezüstérmes

Gardonyi Csilla ezust

Európa-bajnok a serdülő lány váltónk!
Hajnal Dorottya, Gárdonyi Csilla, Szuromi Hanga. Végig vezetve nyert a magyar csapat az Ifjúsági Európa-bajnokságon.
Az „Ezüst futócipőt” Gárdonyi Csilla kapta.
Budapest Tájfutója díj: N -16: Gárdonyi Csilla, MOM, edzője: Kisvölcsey Ákos

Gardonyi Csilla

Dr. Toldi Gergely - Junior Prima Díj 2015

dr toldi gergely junior prima dij 2015 1

dr toldi gergely junior prima dij 2015 2

Horváth Dániel

- Breaking the Wall of Education című angol nyelvű előadását ITT tekintheti meg.
  Dani iskolánkban kezdte az angol nyelv tanulását.
- 50 Tehetséges magyar fiatal 2015.
- Hosszan eltartható zöldségfelvágottal dönthetnek falat a magyarok Berlinben

HorvathDanielLa