NKA logo 2012 RGB

Iskolánk a 2017/2018. tanévben részt vett az NKA 449132/00011 számú "Új iskolai kórus alapítása" című pályázatában.
A pályázat, illetve az iskola célja a zeneszerető, zeneértő, a kultúra és a művészetek iránt nyitott és fogékony fiatalok nevelése. Ennek egyik kiemelkedő tevékenységi formája az iskola kórusainak megalapítása, a kórusélet programjának, hagyományainak és tevékenységi formáinak megteremtése.
A pályázat lehetővé tette iskolánk kórusai részére kották, illetve a kórustagok számára egységes egyenruha kiegészítő gallér beszerzését is. A tanévben a kórus, mint közösség is megerősödött megalapozva a következő tanév közös munkáját, amit a következő tanévekben is folytatni kívánunk.

A pályázat részeként iskolánk kórusa az alábbi fellépéseken, versenyeken vett részt:

Karácsonyváró Hangverseny (önálló bemutatkozó hangverseny)
2017. december

Kerületi Dalos Találkozó (Éneklő Ifjúság Hangverseny, minősítő hangverseny)
A versenyen mindkét kórus Arany minősítést kapott
2018. május