45„Dunán innen, Tiszán túl” Bp. és Pest megye 2016.04.23.

Sorozatban immáron a harmadik alkalommal kerül megrendezésre a „Dunán innen, Tiszán túl" címmel Kárpát-medencei gyermek- és ifjúsági népművészeti tehetségkutató verseny. A Budapest és Pest megyei elődöntőt 2016. április 23-án rendezték meg Nagykovácsiban, ahol két korcsoportban (6-12 és 13-18 évesek), négy kategóriában (néptánc, népdal, népzene és népmese) mutathatták meg tudásuk legjavát az ifjú tehetségek. Iskolánkat Bokodi-Oláh Eleonóra vezetésével a 2.b osztály képviselte. A fellépő ruhák elkészítését iskolánk alapítványának támogatásával szintén a tanító-néptáncoktató vállalta magára.

A verseny célja a tehetségek felkarolása mellett a művészet és a magyarság értékeinek népszerűsítése a fiatalok körében. A második éve néptáncot tanuló művészeti irányultságú osztályunk Moldvai-Csángó táncot mutatott be nagy sikerrel. A fellépés után a gyerekek lelkesen vetették bele magukat a kísérő programokba is. A programról néhány képet találnak galériánkban.