Tisztelt Szülő!

Amint az Ön előtt is ismert, a COVID-19 koronavírus járvány által okozott fertőzések száma Európa több országában is emelkedik, ezáltal a fertőzés kockázata a kontinens egyes régióiban megnőtt. Ezért az Operatív Törzs 2021. október 20-án azt a döntést hozta, hogy 2021. november 2. napját követően külföldre történő csoportos, iskolai szervezési utazás megvalósítását nem engedélyezi.

A fenti határozat miatt kérjük Önt, hogy amennyiben tanulónk 2021. október 23-át követően egyéni külföldi utazáson vesz részt, visszatértekor az iskolalátogatás megkezdésének első napján a diák számára kiállított negatív PCR tesztet az osztályfőnöknek juttasson el! Ez alól kivételt képez az az utazásban érintett tanuló, aki védettséggel rendelkezik (oltás, átesett a betegségen).

A fenti döntés az iskolai közösség egészségének megóvását, a járványügyi gócpont kialakulásának megelőzését szolgálja.

Együttműködését és megértését előre is köszönöm!

Üdvözlettel,
Mesterházy Ferenc
ELTE Gyertyánffy István Gyakorló Általános Iskola
1126 Budapest, Kiss János altb. u. 42-44.