Diákakadémia az iskolánkban

2023.04.12.
Diákakadémia az iskolánkban

Diákakadémia az iskolánkban 

Felső tagozatos diákjaink, mint „Kistanítók” 
 

  

A tavaly elindított diákakadémia újra megrendezésre került. Tehetséges felsős diákjaink érdekes témákkal készültek a 4. évfolyamos tanulóknak.  

Előadóink voltak Kun Bertalan 5/b, Gáva Johanna és Horváth- Gergely Vilmos 6/a, Beck Dániel és Kun Vilmos 7/c osztályos tanulóink. Bemutattak furfangos ősi szerkezeteket, különleges gépeket, a jövő technológiáit és a robotok hasznos alkalmazását. Az előadásukban beszéltek a mérnöki munka különböző területeiről, nemzetközi és magyar feltalálók különleges találmányairól. 

A legkisebbeknek, az elsősöknek és a 2/b osztálynak Gellért András tartott bemutatót a telefon feltalálásáról, fejlődéséről, majd magyar találmányokra vonatkozó közös játékkal fejeződött be az előadás.  
Felső tagozatos diákjaink számára nagy élmény volt, hogy pár órára „Kistanítókká” válhattak, és a hallgatóság is nagy örömmel fogadta az izgalmas előadásokat.  

 
A diákakadémia kiegészült a Vízicirkusszal, egy interaktív programmal, amelyen a 2/a osztály és a 3. évfolyam tanulói vettek részt. 
A foglalkozás célja az volt, hogy a természettudományok iránti érdeklődést felkeltsük a diákokban, illetve csökkentsük a kemofóbia (vegyianyagoktól való irracionális félelem) kialakulásának esélyét. Olyan kísérletek szerepeltek az órákon, melyeket az alsó tagozatos gyerekek végeztek el a felsősök segítségével. 
A foglalkozást a 7/c osztály tanulói tartották: Visontai Mila, Szatmári Hanna, Gáspár Melinda, Ferenczi Ábris, Lerner Éva. A gyerekek együtt kísérleteztek, következtetéseket vontak le, magyarázták a folyamatokat. A kísérleteknél megbeszélték a hétköznapi vonatkozásokat is, amelyekkel a gyerekek nap, mint nap találkozhatnak. 
Visontai Mila háztartási anyagok kémhatását vizsgálta lilakáposztalé használatával, Szatmári Hanna a tej zsírtartalmát mutatta be ételfestékek segítségével, Gáspár Melinda házi lávalámpát készített, Ferenczi Ábris vizes lufikon keresztül mutatta be „Miért nem melegszik fel annyira a Balaton vize nyáron sem”, Lerner Éva a papír szerkezetét mutatta be „kinyíló virágokkal”. 
„A cirkuszban bármi megtörténhet!” Így Ferenczi Ábris az óra végén még a vizet is meggyújtotta (természetesen a vízen kívül más is volt a főzőpohárban). Fantasztikusan működtek együtt a különböző korosztályok. Az alsós diákok lelkesen kérdeztek, tevékenykedtek, nagy élmény volt számukra, és a felsősök számára is. 

 
 

  

Diákakadémia

Diákakadémia

0

/

0

0

/

0