Borhy László rektor az ELTE tanévnyitó szenátusi ülésén a hagyományok szerint kitüntetéseket adott át az egyetem munkatársainak. Az ünnepségen Lorántffy Zsuzsanna Emléklapot kapott az ELTE Gyertyánffy István Gyakorló Általános Iskola igazgatóhelyettese Mihalovics Csilla, valamint Isépy Mária tanító.

Lorántffy Zsuzsanna Emléklap adományozható azoknak a köznevelési intézményben foglalkoztatott közalkalmazottaknak, akik munkájuk során legalább tíz éven keresztül átlagon felüli teljesítményt értek el vagy az adományozás évében kiemelkedő érdemeket szereztek.

Az elismeréshez szívből gratulálunk!

Az eseményről szóló teljes hír az ELTE honlapján olvasható.

Iskolánk 3/a osztályos tanulója, Kóbory Sára 4 évvel ezelőtt, 2017 augusztusában Dani Istvánné segítségével kezdett úszni tanulni. Egy hónappal később már Egerszegi Klára és Petruska László kezei között fejlődött tovább.
2019. szeptemberében lett az Érdi vízisport igazolt versenyzője; edzői: Németh Krisztina Kitti és Szele Dávid. Az azóta eltelt alig két évben több, mint 60 alkalommal állt rajthoz a magyar úszószövetség által meghirdetett hivatalos versenyeken. Ebből 26 alkalommal állt dobogón.

2020. márciusában a magyar úszószövetség által meghírdetettet IV. Bácsvíz kupa országos veresenyén 5 arany és 2 ezüst éremmel nyerte el korosztályában a verseny legeredményesebb sportolója kupát.


Versenyeredményei ebben a tanévben:

  • 2021. január 23-án Székesfehérváron a Hullám 91 országos versenyen 50 háton, 200 háton és 400 gyorson korosztályos első helyezést, 50 mellen második helyezést ért el.
  • 2021. február 13-án Hódmezővásárhelyen a Naturtex országos kupán 50 m háton első helyezést, 200m háton harmadik helyezést, 200 m gyorson harmadik helyezést ért el.
  • A 2021.március 21-22-én rendezett BVSC II. Diapolo kupán 50 m háton első helyezést ért el, amivel a korosztályos országos versenyre kvalifikálta magát.
  • 2021. április 24-én Kecskeméten 200 m háton bronz érmet szerzett, időeredménye OB szintidőn belüli lett.
  • 2021. május 30-án Szentesen 100 m háton első, 100m gyorson második, 100 m mellen harmadik helyezést ért el.
  • 2021. június 12-én a Tüskecsarnokban, 200 m vegyes távon OB szintidővel futamelső lett.

Saára, az iskolai tanév végeztével sem pihen. A nyári szünetben 1,5 hónapos edzőtáborban napi 2x2 óra edzèssel megkezdődik az első országos bajnokságra való felkészítése melyet, reméljük, majd szép eredménnyel zár.

Kóbory Sára 1        Kóbory Sára 2 

                       

 

Herczeg Botond iskolánk végzős diákja tanulásban és sportolásban egyaránt kiváló teljesítményt nyújt. Jeles bizonyítványa mellett az MTK igazolt játékosa, az U16-os korosztály egyik legtehetségesebb focistája.

Botond, vagy ahogy sokan hívják, Bogyó 4 éves korában kezdett el a labdarúgás után érdeklődni, elmondása szerint egy focipálya mellett elhaladva oda vonzotta őt a játék látványa. Több, mint 10 éve űzi ezt a sportot, minden alkalommal maximális teljesítményt nyújt. Tehetsége abban is megmutatkozik, hogy a csapatban három pozícióban is tud játszani, közép- és szélsőpályásként egyaránt.

A 2019-es év nem várt nehézséget hozott az életében, vírusos agyvelőgyulladással küzdött. Sokan aggódtak érte, családja, csapata, barátai. Végül legyőzte a betegséget és kiváló kondícióban tért vissza a pályára.
A napi két edzés és a heti két mérkőzés mellett tanulmányaiban is helytáll, a matematika és a természettudományok után érdeklődik. A nyolcadik osztályt jeles bizonyítvánnyal zárta, bizonyítva nem csak a sportban maximalista.
Botond mára eljutott odáig, hogy korosztályának legjobb 22 játékosa között van, hazai utánpótlás-válogatott. A lehető legjobb úton halad a labdarúgásban kitűzött célja felé, hogy profi játékos legyen.
Az elért eredményeihez, a kitartó és szorgalommal végzett munkájához gratulálunk és kívánunk neki eredményes, sikeres és hosszú pályafutást.

Herczeg Botond

 

Herczeg Botond (a fotóra kattintva képgaléria nyílik meg)

BVSC II. Diapolo kupa
2021. március 21-22.
I. helyezés 50 m hát Kóbory Sára

Naturtex országos kupa
2021. február 13.
I. hely 50 m hát Kóbory Sára
III. hely 200 m gyors Kóbory Sára

Hullám 91.
2021. január 23.
I. hely (korosztályos) 50 hát Kóbory Sára
I. hely (korosztályos) 200 hát Kóbory Sára
I. hely (korosztályos) 400 gyors Kóbory Sára
II. hely (korosztályos) 50 mell Kóbory Sára

Magyar Országos és Fiatal Lovak Bajnoksága

2020. október 11.Ű
I. helyezés: Szeivolt Hanna Titanilla 

MACIVA (Magyar Cirkusz és Varieté) Air Fest
2020. október 11.
III. helyezés Profi utánpótlás kategória Steixner Zsófia 8.c

Országos Levegősport Kupa
2020. október 17.
Korosztályos Magyar Bajnok: Steixner Zsófia 8.c


Steixner Zsófia, iskolánk 8.c osztályos tanulója októberben két versenyen is dobogós helyezést ért el. 

Október 11-én a MACIVA (Magyar Cirkusz és Varieté) szervezésében rendezett Air Fest-en, a Profi utánpótlás kategóriában 3. helyezést és a „Legifjabb reménység” különdíjat szerezte produkciójával.

SteixnerZsófia


Október 17-én a MALESZ (Magyar Levegősportok Szövetsége) által megrendezett Országos Levegősport Kupa versenyén, korosztályának Elit kategóriájában Magyar Bajnok lett.

SteixnerZsófia Magyar Kupa


Gratulálunk, további hasonló sikereket kívánunk Zsófi!

Kerületi kosárlabda bajnokság
2020.02.12.

III. helyezés: Borsody Zsombor 4.c, Saly Sebestyén 4.c, Török Soma 4.a, Schuszter Vince 4.a, Mohácsi Mihály 4.c, May Péter 4.a, Rátkai Regő 4.a, Gray Edgárd 4.a, Fehér Abigél 4.c, Surányi Róza 4.a, Visontai Mila 4.c, Mihálka Anna 5.c
Felkészítő tanár: Farkas László

2019/2020. évi Magyar Gyorskorcsolya Kupa (országos)
2020.02.02.

I. helyezés: Corvin-Szabó Máté 3.c
Felkészítő: Telegdi Attila

Hegyvidéki Zárt Úszóbajnokság (kerületi)
2019.11.30.

Váltó úszás (II. korcsoport, csapat)
III. helyezés: Deák-Molnár Dóra 4.b, Visontai Mila 4.c, Benn Szonja 3.c, Jáffalvy Zsófia 3.c,Zipernovszky Klára 4.c, Bán Aurél 3.c, Rabata Máté 3.c, Molnár Ambrus 4.a, Néder Brúnó 4.b, Saly Sebestyén 4.c
Felkészítő tanárok: testnevelők

Mezei futóverseny (kerületi)
2019.09.17.

I. korcsoport (csapat)
I. helyezés: Kis-Wimmer Márk 3.a, Zafír András 3.b, Holczer Daniel 2.c, Zafír Ádám 3.b
Felkészítő tanárok: Nyergesné Majer Zsófia, Farkas László, Szántó Szilárd

II. korcsoport (csapat)
I. helyezés: Gémes Blanka 5.c, Gáspár Melinda 4.c, Huszár Emma 4.c, Farkas Dóra 4.b
Felkészítő tanárok: Wappler Katalin, Nyergesné Majer Zsófia, Szántó Szilárd

I. korcsoport (egyéni)
III. helyezés: Kis-Wimmer Márk 3.b
Felkészítő tanár: Farkas László

II. korcsoport (egyéni)
I. helyezés: Bartos Bence 4.b, Ferenczi András 4.c, Takáts Mátyás 5.a, Pados Olivér 3.b
Felkészítő tanárok: Wappler Katalin, Nagy Attila, Szántó Szilárd
I. helyezés: Bartos Bence 4.b
Felkészítő tanár: Wappler Katalin
I. helyezés: Gémes Blanka 5.c
Felkészítő tanár: Wappler Katalin

Kerületi vers- és prózamondó verseny
2020.03.09.

I. helyezés: Bodor Janka 7.a
II. helyezés: Gozlan-Vajda Nikolett 5.a
III. helyezés: Asperján Márton 7.b
Felkészítő tanárok: Fejesné Bacsa Dóra, Tátrai Ildikó, Tarczaliné Kelemen Judit

Cziffra Fesztivál 2020- Zenemanó Rajzpályázat (országos)
2020.02.25.

Különdíj: Molnár Bálint Ignác 5.b
Felkészítő tanár: Horváth Ildikó

Kazinczy Ferenc Szép Magyar Beszéd Verseny (kerületi)
2020.02.13.

III. helyezés: Gozlan-Vajda Nikolett 5.a
Felkészítő tanár: Fejesné Bacsa Dóra

Ismerd meg Magyarországot - országos meseíró pályázat 
2020.02.02.

Kiválasztott meseírók, alkotók: Almer Matilda 5.b, Györki Fruzsina 5.b, Jánváry Zsombor 5.b, Krizsán-Keszei Bence 5.b, Losonci Lívia 5.b, Mádai Alma 5.b, Miklós Eszter 5.b, Miklósi Anna Luca 5.b
Felkészítő tanár: Vastagh Zsófia

Jókai Klub - Történelmi vetélkedő (kerületi csapatverseny)
2019.11.18.

III. helyezés: Kenéz András 7.a, Péczely Márton 7.a, Massányi Zoárd 7.a
Felkészítő tanár: Halász Judit

Bolyai Matematikai Csapartverseny - körzeti (Közép-Buda)
2019.10.25.

V. helyezés: Matek kukacok, 3.b csapata: Fábián Dániel, Hajdu Botond, Zafír Ádám, Zafír András
Felkészítő tanár: Sztankovics Zsuzsanna

Bolyai Matematika Csapatverseny (kerületi)
2019.10.25.

III. helyezés: Összetartó matekosok, 3.c csapata: Bognár Kincső, Böröczky Ábel, Farkas Dániel, Szakács Réka Sára
Felkészítő tanár: Párkányi Zsuzsanna

„Ketten írtuk” meseíró pályázat (Ugocsa utcai Könyvtár)
2019.10.12.

I. helyezés: Bogdán Szilvia 5.c, Fejes Fanni 5.c, Gentisher Vilmos 6.a, Katona Míra 6.a Asperján Márton 7.b, Pataki Anna Maja 8./b
II. helyezés: Kövér Balázs 5.a, Piller Zsófia 5.a, Képes Liza 6.a, Zaka Zoltán 6.a, Sivák Laura 7.b,
Miklósi Kriszti, Riesz Júlia 8.b
III. helyezés: Lippi Lavinia 8.b
Különdíj: Kelemen Enikő 5.a, Dávid Noa 6.a
Felkészítő tanárok: Fejesné Bacsa Dóra, Tátrai Ildikó

Bolyai Matematika Csapatverseny (megyei)
2019.10.11.

II. helyezés: (4-es szorzó, 4.a csapata) Csipler Julianna, Markovits Anna, Rátkai Regő, Vajda-Kiss Emma
Felkészítő tanár: Lovas Julianna

"Holdra szállás 50. évfordulója" - ELTE pályázat (országos)
2019.09.27.

III. helyezés: Réz Anna Lili 6.b

"Ketten írtuk-illusztráltuk" kerületi pályázat - illusztráció kategória
2019.09.10.

I. helyezés: Benyó Dorottya 2.b, Bognár Kincső 3.c, Jánváry Zsombor 5.b, Herdinánd Réka 6.c, Papp Dorka 7.a
II. helyezés: Benedek Babett 2.b, Kun Vilmos 4.c, Györki Fruzsina 5.b, Liegner Nándor 6.b, Szalkai Panna 7.a
III. helyezés: Bendik Jázmin 2.b, Fehér Abigél 4.c, Dekovics Ábel 5.a, May Júlia 6.b, Herkely Panni 7.a
Különdíj: Pereszunykó Viktória 5.b, Nagy Karolina 7.c
Felkészítő tanár: Horváth Ildikó

"Uzoni Dávid és Chrobák Adrián a gimnázium után nemcsak egyetemre ment, de eldöntötte azt is, hogy környezettudatosabbá teszi a magyar vendéglátóipart – sőt, nemcsak azt, hanem a civil embereket is."

A Marie Claire magazin Ballagási pénzből papírszívószálat vett, és ma már az éttermeket zöldíti a két huszonéves vállalkozó címmel megjelent cikke az alábbi linkre kattintva olvasható: https://marieclaire.hu/riporter/2020/07/20/ballagasi-penzbol-papirszivoszalat-vett-es-ma-mar-az-ettermeket-zolditi-a-ket-huszoneves-vallalkozo/

Az EcoHill weboldala és Instagram oldala.

2019. december 5-én, a MOM Kulturális Központban tartott gálaesten tudatta a jelenlévőkkel Mesterházy Ferenc, iskolánk igazgatója, hogy elkészült az ELTE Gyertyánffy István Gyakorló Általános Iskola és jogelődjeinek elmúlt 150 éves történetét bemutató hiánypótló mű. Az oktatástörténet szempontjából nagy jelentőséggel bíró, alapos és részletes alkotást a gyakorlóiskola korábbi igazgatója, Süle Ilona készítette.

A kiadvány nem csekély terjedelmű, csaknem félmillió karakter tudatja velünk mi történt az iskola 150 éve alatt, az 1868-as népiskolai törvény elfogadásától napjainkig. A korabeli fotókkal illusztrált történetekből megismerhető, milyen nehézségekkel kellett szembenéznie az újonnan létrejövő iskolának. A számos forrásból származó leírásnak, a lejegyzett és felkutatott emléknek köszönhetően, lapról lapra és évről évre nyomon követhető, hogyan vált a budai képző gyakorlóiskolája hazánk programadó iskolájává és hogyan tartotta meg ezt a pozícióját a mai napig. 

A könyv erre a hivatkozásra kattintva letölthető, visszajelzéseket a gyakorlóiskola e-mail címén szívesen veszünk.

A 150 éves gáláról készült videónkat itt tekinthetik meg:

Kerületi mezei futóverseny
2016.04.28.

Csapat verseny (I. korcsoport)
I. helyezés: Gémes Blanka 1.c, Machács Léda 3.c, Nyerges Zsófia 1.c, Szöllősi Villő 2.b,
Dobos Zoltán 2.c, Erős Gusztáv 3.c, Kohut Vince 3.b, Varga Zénó 2.c
Egyéni verseny (I. korcsoport)
I. helyezés: Machács Léda 3.c
II. helyezés: Gémes Blanka 1.cIII. helyezés: Erős Gusztáv 3.c
IV. helyezés: Kohut Vince 3.b
V. helyezés: Varga Zénó 2.c
Egyéni verseny (III. korcsoport)
I. helyezés: Tóth Márton 6.c
III. helyezés: Vajda János 6.c

Kerületi atlétika-összetett bajnokság
2016.04.04.

Csapat verseny - többpróba versenyszám
I. helyezés (III. korcsoport): Kosik Ágost 6.a, Polányi Ádám 6.c, Schumayer Márton 6.b, Török Levente 6.a, Vajda János 6.c, Zonda Bese 6.a
III. helyezés (IV. korcsoport): Ficsor Milán 8.b, Hosszú Zétény 7.b, Ispánky Leó 8.b, Thang Ming Zhe 8.b, Uzoni Tamás 8.b
Egyéni verseny - többpróba versenyszám
I. helyezés (IV. korcsoport): Thang Ming Zhe 8.b
II. helyezés (III. korcsoport): Schumayer Márton 6.b
III. helyezés (III. korcsoport): Polányi Ádám 6.c

Kerületi labdarúgás - zárt (I. korcsoport)
2016.02.22.

I. helyezés: Mocsári Botond 2. a, Karácsonyi Ádám 2.a, Korda Dániel 2.a, Dunay Máté 2.a, Bolla Kornél 2.c, Fogarasi Máté 2.c, Dobos Zoltán 2.c, Gémes Áron 2.c, Ágh Endre 3.b, Török Vince 3.b, Török Vince 3.b

Fitt leszel, ha itt leszel - Játékos sportverseny (II. korcsoport)
2016.02.20.

II. helyezés: Dászkál Benedek 3.a, Dobos Petra 4.b, Dobos Zoltán 2.c, Gémes Áron 2.c, Hernádvölgyi Dalma 3.a, Jankó Virág 2.a, Kenesey Botond 4.d, Kengyel Zsófia 3.c, Kiss Elza 4.b, Kohut Vince 3.b, Machács Léda 3.c, Mezei Ábrahám 3.a, Nagy Alexander 4.d, Szalkai Panna 3.a, Szalóky Laura 4.a, Szloszjár Donát 3.c, Török Vince 3.b, Uzoni Dalma 4.a, Zalavári Barnabás 4.c

Kerületi kosárlabda verseny (III. korcsoport)
2015.12.15.

II. helyezés: Orbán Balázs 5.b, Schuszter Máté 5.b, Fodor Kornél 5.c, Lerner Márton 5.c, Nagy Vince 5.d, Cardinael Jan 6.a, Kosik Ágoston 6.a, Török Levente 6.a, Zonda Bese 6.a, Zalavári András 6.b, Szabó Barnabás 6.c

Kerületi kosárlabda bajnokság (III. korcsoport)
2015.12.10.

II. helyezés: Salamon Kata 6.c, Lovass Orsolya 6.c, Keszei Kira 6.c, Liegner Zsuzsanna 5.b, Fodor Janka 5.b, Pintér-Kellner Szinta 5.d, Nyuzó Dóra 6.a, Firtos Fanni 6.b, Heigl Dorottya7.a, Molnár-Bíró Hanna 6.b

Kerületi úszóverseny (II. korcsoport)
2015.10.17.

Mellúszás
II. helyezés: Vámos Judit 4.c
III. helyezés: Mezei Ábrahám 3.a
Gyorsúszás
III. helyezés: Vámos Judit 4.c
Váltóúszás
III. helyezés: Kenesey Botond 4.d, Mezei Ábrahám 3.a, Katona, Mocsári Levente 4.c, Karácsonyi Simon 4.d, Vámos Judit 4.c, Kiss Ágnes 3.b, Erdődi Janka 4.c, Szalkai Panna 3.a, Bodor Emma 3.a

Kerületi Váltóbajnokság (I. korcsoport)
2015.09.15.

II. helyezés: Jankó Virág 2.a, Mozsik Lili 2.c, Machács Léda 3.c, Kengyel Zsófia 3.c
II. helyezés: Ágh Endre 3.b, Kohut Vince 3.b, Gémes Áron 2.c, Dobos Zoltán 2.c

Kerületi Váltóbajnokság (III. korcsoport)
2015.09.15.

I. helyezés: Schumayer Márton 6.b, Bakos Balázs 6.a, Vajda János 6.c, Kosik Ágost 6.a
III. helyezés: Molnár-Bíró Hanna 6.b, Winkler Maja 6.b, Salamon Kata 6.c, Kercsó Zsófia 6.a